Uratowali tonącego

Data publikacji 21.05.2014

Wśród policjantów zaangażowanych w akcję przeciwpowodziową jest również kadra i słuchacze Centrum Szkolenia Policji. Do garnizonu lubelskiego wyjechało 200 słuchaczy, kolejnych 100 patrolowało wały na rzece Wiśle w Otwocku, Górze Kalwarii i w rejonie Komendy Rejonowej Policji VII - Praga Południe. Udział w akcji nie zawsze oznacza tylko zabezpieczanie i monitorowanie miejsc zagrożonych. Zdarzają się też sytuacje dramatyczne – wczoraj, słuchacze CSP pełniący służbę na Wale Miedzeszyńskim uratowali tonącego mężczyznę.

Post. Łukasz Krzykowski, post. Michał Kostuch i post. Rafał Grabowski – słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, pełniący służbę na wałach wiślanych otrzymali informację od przejeżdżającego rowerzysty, że w wodzie znajduje się osoba, która wzywa pomocy. Policjanci pobiegli we wskazanym kierunku. W rwącym nurcie rzeki, ok. 50 m od brzegu, zobaczyli tonącego mężczyznę. Bez chwili zastanowienia skoczyli do wody. W tym czasie, pozostali na brzegu policjanci poprosili o pomoc mężczyznę, który niezwłocznie zwodował posiadany kajak i włączył się do akcji ratowniczej prowadzonej przez słuchaczy, podpływając do nich i rzucając tonącemu kamizelkę ratowniczą. Akcja zakończyła się sukcesem. Mężczyzna został uratowany.

Dziś przyszedł czas na podziękowania. Z bohaterskimi słuchaczami spotkali się: Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka oraz Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Tomasz Piechowicz.

Wszyscy dołączamy się do gratulacji i podziękowań.

hg.

zdj. Roman Majewski WP