Szkolenie specjalistów od konwojów i doprowadzeń

Data publikacji 19.05.2014

W Centrum Szkolenia Policji zakończył się kurs specjalistyczny dla osób wykonujących zadania związane z konwojowaniem oraz doprowadzaniem osób. 20 policjantów zdało pomyślnie egzamin końcowy, zdobywając tym samym zaświadczenie o przeszkoleniu.

Czynności służbowe w zakresie konwojów i doprowadzeń mają na celu ochronę osób, a także przedmiotów przed zamachem lub jakimkolwiek innym nieuprawnionym działaniem skutkującym zagrożeniem życia i zdrowia. Odpowiednie przeszkolenie służby konwojowej jest kluczowe w realizacji tego typu zadań.

Trwające blisko dwa tygodnie zajęcia  poświęcone były doskonaleniu wiedzy i umiejętności, szczególnie w zakresie realizacji konwojów o zwiększonym zagrożeniu bezpieczeństwa oraz w sytuacjach nadzwyczajnych, które wymagają taktycznego działania policjantów.

Dzięki współpracy z Komendą Stołeczną Policji możliwe było wykorzystanie podczas zajęć pojazdu służbowego typu „więźniarka”, przystosowanego do konwojowania osób. Za uzyskane wsparcie kierujemy słowa podziękowania dla Komendanta Stołecznego Policji, licząc na kontynuację współpracy.

Absolwentów kursu pożegnał Zastępca Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej podinsp. Tomasz Wewiór, życząc im dalszych sukcesów w służbie i w życiu osobistym.

Leszek Dyduch ZSP/kr

zdj.  ze zbiorów ZSP