Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego, Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji wzięli udział w happeningu, który zakończył Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka. Na Stadion Miejski w Legionowie przybyły roześmiane przedszkolaki z kolorowymi transparentami, prezentującymi hasła i rysunki dotyczące bezpieczeństwa.

Dzieci reagowały ogromnym entuzjazmem, widząc, że na miejscu czeka grupa policjantów z przygotowanymi atrakcjami i upominkami.

Podczas spotkania kadra Centrum Szkolenia Policji zapoznała najmłodszych mieszkańców powiatu Legionowskiego z zasadami pierwszej pomocy. Mali ratownicy z ogromnym zaangażowaniem oraz powagą przystępowali do zadania praktycznego, które polegało na udzielaniu pierwszej pomocy. Ogromną atrakcją okazała się możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą lub w tylnej części samochodu, włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

Duże zainteresowanie wywołało również umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę.

Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka, to jedna z akcji, która uczy właściwego zachowania w sytuacjach niebezpiecznych dla dziecka. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej inicjatywie.

kr

zdj. Katarzyna Rucka