Intensywnie przebiega szkolenie policjantów na kursach specjalistycznych w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 07.05.2014

W bieżącym roku Centrum Szkolenia Policji powierzono do realizacji 73 programy kursów specjalistycznych, z czego 40 na wyłączność. CSP jako jedyna jednostka szkoleniowa prowadzi doskonalenie zawodowe centralne w zakresie: tresury psów służbowych, policji wodnej, działań minersko-pirotechnicznych, techniki operacyjnej oraz ruchu drogowego (część szczególna). Realizuje także doskonalenie zawodowe obejmujące szeroki zakres zagadnień prawnych, techniki kryminalistycznej, prewencji oraz taktyki i technik interwencji.

5 maja rozpoczęła się m.in. pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie taktycznych aspektów prowadzenia postępowania w sprawach nieletnich oznaczonego symbolem TN - 1/14. 19 policjantów z jednostek terenowych Policji podczas dwutygodniowego szkolenia wypełnionego zajęciami teoretycznymi i praktycznymi pogłębi swoją wiedzę oraz nabędzie umiejętności m.in. w zakresie podstawowych zasad postępowania w sprawach nieletnich, wybranych czynności procesowych oraz wybranych zagadnień pracy operacyjnej, uprawnień Policji w postępowaniu z nieletnimi.

Tego samego dnia rozpoczęła się, również pierwsza w tym roku edycja kursu dla policjantów wykonujących czynności związane z konwojowaniem osób, oznaczonego symbolem KO-1/14. W okresie najbliższych dwóch tygodni, 20 policjantów uczestniczących w kursie będzie doskonalić wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu realizacji konwojów i doprowadzeń, psychologicznego podejścia do osób konwojowanych, zachowywania ich praw i wolności, udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach koniecznych, taktycznego postępowania w sytuacjach wystąpienia wydarzeń nadzwyczajnych w służbie konwojowej.

Uczestników obu kursów przywitał kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej CSP mł. insp. Grzegorz Perz wraz ze swoim zastępcą podinsp. Tomaszem Wewiórem.

Wszystkim słuchaczom życzymy jak najlepszych wyników w nauce.

Kierownik ZSP – mł. insp. Grzegorz Perz

zdj. Mariusz Mazewski ZSS