Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znamy zwycięzców Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 11.04.2014

Wielkie emocje, sportowa rywalizacja w duchu fair play, walka do ostatniego punktu, a przede wszystkim świetna zabawa. Tak jednym zdaniem można podsumować rozgrywki sportowe siatkarskiego turnieju o Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Policji, który właśnie dobiegł końca

     Nikt nie spodziewał się, że pucharowe zmagania i rywalizacja o miejsca na podium między czterema najlepszymi drużynami, wyłonionymi w fazie eliminacji grupowych, będzie aż tak zacięta. Już pierwszy set meczu półfinałowego pokazał, że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Zawodnicy obu zespołów byli gotowi do poświęceń i skupieni na konkretnym zadaniu – pokonaniu drużyny przeciwnej i zajęcia najwyższego stopnia podium.

     Równie wiele emocji przyniosło długo oczekiwane spotkanie finałowe. Do rywalizacji o pierwsze miejsce, stanęły drużyny słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/13 i SZP-2/13. Pierwsze minuty spotkania nie pozostawiły wątpliwości, że poziom jest bardzo wyrównany. Nie brakowało widowiskowych asów serwisowych. Ambitna gra obu drużyn w obronie powodowała, że wymiany piłek wydłużały się, a emocje sięgały zenitu. Na szczególne wyróżnienie zasługują kibice drużyny słuchaczy SZP-1/13, którzy nie szczędzili gardeł podczas finału. Z trybun słychać było głośne „ SZP-1 najlepsze w CSP!” Tak też się stało. Słuchacze SZP-1/13 po wyczerpujących trzech setach finałowych zajęli pierwsze miejsce na podium.

     Dziś, podczas porannego apelu, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka złożył gratulacje uczestnikom turnieju oraz dokonał uroczystego wręczenia dyplomów i pucharu.

     Wszystkim drużynom dziękujemy za piękną grę i dostarczenie wielu sportowych emocji, kibicom za gorący doping, a kadrze Wydziału Dowodzenia za organizację turnieju. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

kr

zdj. post. Marcin Niścior

oraz ze zbiorów WD