Niezwykle sympatyczne spotkanie

Data publikacji 17.02.2014

Dziś Centrum Szkolenia Policji gościło wychowanków Domu Dziecka im. Ojca Świętego Piusa XI w Chotomowie.

Nasi goście zostali powitani w budynku dydaktycznym i od razu udali się do pracowni techniki kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych. Po prezentacji z zakresu ujawniania i zabezpieczania śladów nastąpiła najciekawsza część zajęć. Młodzież mogła samodzielnie utrwalać i zabezpieczać własne linie papilarne, odciski małżowiny usznej, czy też ślady czerwieni wargowej. Ćwiczenia te wywołały wiele emocji i okazały się wielką frajdą. Równie ciekawe były kolejne zajęcia, poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy. Ku zdziwieniu prowadzącej,  zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia  życia były doskonale znane uczestnikom spotkania. Młodzież chętnie i z zaangażowaniem, w prawidłowy sposób wykonywała kolejne czynności z zakresu resuscytacji. Nie brakowało osób, które chciały spróbować swoich sił i zweryfikować umiejętności.

Na zakończenie wizyty goście obejrzeli film informacyjny o Centrum Szkolenia Policji  i podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w szkole. Spotkanie zakończyło się w miłej i sympatycznej atmosferze – już został wyznaczony wstępny termin kolejnych odwiedzin.

hg/kr

zdj. Mariusz Mazewski ZSS