Odwaga słuchaczy Centrum Szkolenia Policji, zdecydowanie i szybkość podejmowanych decyzji uratowały życie wielu osób

Data publikacji 18.12.2013

Post. Aneta Dawidziuk, post. Krzysztof Pasieka, post. Karol Szusta oraz st. post. Przemysław Łukasiak z KPP Płońsk, w czasie pełnionej służby zauważyli kłęby dymu wydobywającego się z poddasza budynku, w którym mieścił się sklep Polo-Market. Policjanci, natychmiast po powiadomieniu dyżurnego jednostki o zaistniałym pożarze, przystąpili do ewakuacji osób.

Wyprowadzili małe dzieci i osoby starsze – w sumie ok. 40 osób znajdujących się w pomieszczeniach mieszkalnych drugiej części budynku.

Postawa Policjanta z KPP Płońsk oraz słuchaczy CSP zasługują na duże uznanie, gdyż dzięki ich spostrzegawczości oraz podjętych decyzji i szybkim działaniu nie doszło rozprzestrzenienia się pożaru oraz ofiar w ludziach.

Zdarzenie miało miejsce 17 grudnia br. Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-6/13/VI/4, zgodnie z programem szkolenia, pełnili służbę w jednostce terenowej Policji, tym razem na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Wszystkim funkcjonariuszom gratulujemy właściwej postawy zawodowej.

tekst i zdjęcie – Sławomir Klimaszewski ZSP