Służba i misja

Data publikacji 03.12.2013

131 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-11/13 rozpoczęło dziś proces przygotowywania się do realizacji zadań, jakie stoją przed Policją. Blisko półroczny pobyt w Centrum Szkolenia Policji będzie służył nabywaniu wiedzy i umiejętności, a także wszechstronnemu wyjaśnianiu specyfiki zawodu policjanta.

Zwracając się do słuchaczy Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki podkreślił, że zawód policjanta to prospołeczna misja, która wiąże się z posiadaniem wiedzy prawnej, proceduralnej, a także etycznej. Życzył też nowoprzyjętym policjantom, aby po latach służby byli przekonani, że dokonali właściwego wyboru.

Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka przedstawił kadrę dydaktyczną CSP oraz ofertę szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań i doskonalenia umiejętności w czasie wolnym od zajęć. Słuchacze wysłuchali również skierowanego do nich listu Komendanta Głównego Policji i wykładu na temat etyki zawodowej policjanta.

Słuchaczom SZP-11/13 życzymy jak najlepszych wyników w nauce.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS