Dzielimy się doświadczeniami

Data publikacji 18.06.2013

W Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji przebywa delegacja mołdawskiego Policyjnego Centrum Kynologicznego Głównego Inspektoratu Policji MSW. Strona mołdawska jest zainteresowana naszymi osiągnięciami w zakresie szkolenia przewodników i tresury psów służbowych. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach unijnego instrumentu TAIEX.

W czasie pobytu w ZKP goście z Republiki Mołdawii zapoznają się m.in. z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi obszaru kynologii policyjnej, sposobami używania i utrzymywania psów służbowych w Policji, metodami i formami nauczania przewodników oraz tresury psów służbowych. Będą także obserwować zajęcia dydaktyczne realizowane na kursach specjalistycznych dla przewodników psów w kategoriach: patrolowo-tropiące, patrolowe, do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich.

W programie wizyty delegacji mołdawskiej zaplanowano również spotkanie z Zastępcą Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosławem Gałuszką, a także prezentację systemu szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów oraz zaplecza dydaktycznego CSP.