Współpraca międzynarodowa

Data publikacji 10.04.2013

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Arbeit Und Leben” Rostock, Związków Zawodowych Policji Mecklenburg-Vorpmern, Wyższej Szkoły Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej, Policji oraz Wymiaru Sprawiedliwości w Güstrow, Stowarzyszenia „Leo Lagrange” oraz Szkoły Policji w Nimes (Francja) uczestniczą w Trójstronnym Spotkaniu Przygotowawczym, zorganizowanym w Centrum Szkolenia Policji.

Celem projektu są międzykulturowe spotkania słuchaczy oraz adeptów Policji, które służą poszerzeniu wiedzy na temat struktury i funkcji Policji w krajach uczestniczących w przedsięwzięciu, jak również zapoznaniu się z kulturą oraz obyczajami regionalnymi i narodowymi. Wzajemne wizyty funkcjonariuszy stanowią też doskonałą okazję do doskonalenia umiejętności językowych.

W programie rozpoczynającego się dziś pobytu gości z Niemiec i z Francji znalazły się m.in. prezentacja infrastruktury i zadań realizowanych przez szkołę, zwiedzanie stolicy, a także uzgodnienie kierunków dalszej współpracy.

W tym roku, na przełomie lipca i sierpnia, zaszczyt organizacji trójstronnego spotkania przypada CSP.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS