Bezpieczeństwo uczniów

Data publikacji 22.01.2013

Już od początku roku funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji rozpoczęli realizację zajęć profilaktycznych w placówkach oświatowo-wychowawczych. Tym razem odwiedzili Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Legionowie oraz w Szkołę Podstawową w Wieliszewie.

W dniach 17 – 18 stycznia br. podkom. Marceli Śmiałek nauczyciel policyjny Zakładu Służby Prewencyjnej spotkał się z uczniami klas I-III i IV – VI.

W młodszych klasach funkcjonariusz uczył dzieci bezpiecznych zachowań oraz unikania zagrożeń, z jakimi mogą zetknąć się podczas zimowych zabaw. Dodatkowo dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa wynikają z kontaktów z obcymi osobami, agresywnymi psami czy z zażywania nieznanych substancji lub leków. W starszych klasach podkom. Marceli Śmiałek uświadamiał uczniów, jak negatywne skutki rodzi agresja i przemoc rówieśnicza. Wyjaśnił, że stosowanie wszelkich form agresji i przemocy niesie konsekwencje prawne nawet dla bardzo młodych wiekiem sprawców.

Spotkanie miało na celu również naukę prawidłowych zachowań i reakcji na przemoc obecną nie tylko w szkole.

Zdjęcia i tekst Marceli Śmiałek ZSP