Fundacje dla słuchaczy

Data publikacji 29.11.2012

Współpraca Centrum Szkolenia Policji z fundacjami i organizacjami pozarządowymi stała się już dobrą tradycją. Wczoraj odbyło się podsumowanie trwających od dwóch lat działań na rzecz wzbogacania wiedzy słuchaczy o treści związane z ochroną wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Fundacji „ITAKA” Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Fundacji „OCALENIE”, Fundacji „AFRYKA INACZEJ” oraz Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”.

Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek złożyła wszystkim serdeczne podziękowania za współpracę w ramach edukacji słuchaczy z zakresu prawnych i proceduralnych aspektów polskiego systemu ochrony uchodźców, różnic kulturowych oraz psychologicznych aspektów uchodźstwa problematyki zaginięć przeciwdziałania problemom społecznym: rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii i nietolerancji.

W środowym spotkaniu uczestniczyli również Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Tomasz Piechowicz, Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej mł. insp. Grzegorz Perz, a także Pełnomocnik Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka kom. Anna Rybicka-Nowek.

Przykłady z ostatnich dni naszej współpracy z fundacjami to:

26 listopada br. ze słuchaczami spotkała się Prezes Fundacji TRANS-FUZJA Pani Lalka Podobińska, a 27 listopada br. Pan Haleo, Egipcjanin który od 12 lat mieszka w Polsce, a od 2 lat pracuje w Fundacji „Ocalenie” przybliżył słuchaczom zagadnienia związane z kulturą Islamu.

Wszystkie przedsięwzięcia koordynowała kom. Anna Rybicka-Nowek – Pełnomocnik Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka.

hg/ar-n

zdj. Mariusz Mazewski ZSS