Kolejny bardzo dobry występ reprezentacji strzeleckiej Legionowskiego Towarzystwa Sportowego

Data publikacji 26.09.2012

15 września w Kaliszu drużyna Legionowskiego Towarzystwa Sportowego zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej VIII Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej”.

W skład drużyny wchodzili: podinsp. Adam Morawski – CSP, kom. Dariusz Mierzejewski – KSP, st. kpr. SW w stanie spoczynku Andrzej Wasiak.
     Drugie miejsce zajęła ekipa Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania, najniższy stopień na podium przypadł strzelcom Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej
w Koszalinie.
     Wawrzyn zwycięstwa indywidualnego, po zaciętym współzawodnictwie z  ostatecznie zajmującymi drugie i trzecie miejsce Markiem Kowalczykiem z ABW oraz aktualnym mistrzem Polski w strzelectwie Służby Więziennej Wojciechem Litwinem z COS SW, wywalczył podinsp. Adam Morawski - wykładowca  Zespołu Wyszkolenia Strzeleckiego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Pan Adam osiągając bardzo wysoki wynik 97 punktów na 100 możliwych stał się także posiadaczem pucharu dla najlepszego strzelca w strzelaniu statycznym.
     Zawody przeprowadzane w konwencji wieloboju strzeleckiego zawierały trzy konkurencje wymagające od zawodników zaprezentowania wszechstronnych umiejętności. Pierwsza z nich to strzelanie statyczne do tarczy sportowej z 25 metrów, w ramach której uczestnicy oddawali 10 strzałów w ciągu 2 minut. Kolejny sprawdzian to strzelanie z karabinka AK, na dystansie 50 metrów do dwóch tarcz 23P, 10 strzałów w ciągu 2 minut. Ostatnia próba zawodów to „Wściekła Piętnastka”. Autorskie zaadaptowanie pomysłu Prezesa Klubu Strzeleckiego Temida Zabrze przez funkcjonariuszy Zakładu Technik Interwencji i Szkolenia Strzeleckiego  Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej.
W ramach tej części imprezy zawodnicy musieli ostrzelać umieszczoną na piętnastu metrach tarczę 15 pociskami w ciągu piętnastu sekund. W czas konkurencji włączono obowiązek dobycia broni z kabury i wymianę magazynka. Tradycyjnie, parametry tej części współzawodnictwa to jest dystans, czas i liczbę użytych nabojów wskazuje data  przeprowadzanych corocznie zawodów.
     Trofea honorowe imprezy, wręczyła zwycięzcom w obecności przedstawicieli kierownictwa Służby Więziennej, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej pani płk Danuta Kalaman.
     Według zgodnej oceny przedstawicieli służb mundurowych RP, klubów i zrzeszeń sportowo – obronnych, biorących udział we współzawodnictwie, organizatorom należą się najwyższe słowa uznania za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Gratulując sukcesu organizacyjnego życzymy całemu środowisku strzeleckiemu, aby w następnych latach można było brać udział w kolejnych edycjach Pucharu Komendanta COS SW w Kaliszu.

Tekst i zdjęcia Bohdan Żyła

Komunikat Klasyfikacyjny VIII Zawodów Strzeleckich „O Puchar Komendanta COS SW w Kaliszu”