Mistrz Prewencji II Edycja Turnieju. - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 03.03.2007

 Znamy już wyniki II Turnieju „Mistrz Prewencji”. Udział w Turnieju brał cały stan osobowy kursu NPU-3. Do finału zakwalifikowało się pięć par, które właśnie dzisiaj zmagały się w ostatniej konkurencji. Zwycięzcami II edycji zostali: post. Marek Wiśniewski i post. Jędrzej Olkiewicz.

Już po raz drugi pracownicy Zakładu Prewencji przygotowali Turniej „Mistrz Prewencji”. Tym razem, z myślą o słuchaczach kursu NPU–3. Udział w nim wzięli wszyscy policjanci tego kursu, pisząc test z wiedzy prewencyjno - prawnej. II edycja różniła się nieco od poprzedniej. Została poszerzona o elementy wyszkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji. Turniej, jak poprzedni przeprowadzany był etapami. Pierwszy etap (test) odbył się 26 lutego, w auli. Dwa dni później, uczestnicy stanęli na strzeleckich stanowiskach w strzelnicy krytej CSP. Dwuosobowe patrole oddawały strzały na czas, wymieniając magazynki. Pierwszego marca na sali judo zdobywali kolejne punkty. Do ostatniego z pewnością nie najłatwiejszego etapu, polegającego na symulowaniu przeprowadzania interwencji wyłoniono pięć par. Dzisiaj, policyjne duety musiały wykonać kolejne zadanie – symulację interwencji połączoną z elementami ratowania życia ludzkiego. Na sali zgromadzili się wszyscy słuchacze kursu, wiernie kibicując swoim kolegom. Pod wnikliwym okiem jurorów nie „uszedł na sucho” żaden błąd. Mieliśmy możliwość ponownie oglądać ten szczególny policyjny spektakl, bo każda z par miała własne wizje i sposoby przeprowadzania interwencji, które nie tylko musiały być zgodne z procedurami, ale również liczyła się oprawa etyczna, kultura, spokój i panowanie nad własnymi emocjami.W czasie, gdy jury podliczało punktację, dla policjantów wystąpiły dzieci z zespołu „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 8. Dzieci z wdziękiem zaprezentowały nam swoje umiejętności wokalne i błyskawicznie „rozbujały” całą publiczność. Słuchacze szybko włączyli się do akompaniowania dzieciakom. Wręcz profesjonalnie wyszły „Kolorowe jarmarki”, gdzie po każdej zwrotce z widowni dochodziło charakterystyczne „ta,ta,ta,ta,ta”. Jurorzy tymczasem podliczyli punkty zgromadzone podczas całego przedsięwzięcia i wyłonili tych najlepszych.

Mistrzami Prewencji zostali słuchacze

       

post. Marek Wiśniewski i post. Jędrzej Olkiewicz (VII komp./plut.2)

Drugie, zaszczytne miejsce zdobyli posterunkowi:

Arkadiusz Zając i Tomasz Rak (komp.VII/plut.4)

Miejsce trzecie zajęli:

post. Rafał Kędzierski, post. Krzysztof Czajkowski i post Artur Brzeziński (VII komp./plut.1)
(Artur w międzyczasie odniósł kontuzję ręki i zastąpił go kolega.)


Gratulując najlepszym, życzymy wszystkim młodym kolegom, którzy doszli do Finału - podobnych sukcesów zawodowych jak ten dzisiejszy, bo przecież finałowa dziesiątka pokonała prawie 200 rywali!

    

Konkurs, połączony ze sprawdzianem wiedzy z zakresu teoretycznego, uzupełniony o elementy wyszkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji, daje możliwości wykazania się policjantom nie tylko nabytą w szkole wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnością kreatywnego myślenia w podejmowaniu służbowych decyzji. Jego uczestnicy pewnością łatwiej się odnajdą w nie symulowanych już sytuacjach realnych, kiedy przyjdzie im podejmować podobne interwencje w jednostkach, do których wrócą po szkoleniu w CSP.


Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Leszek Szulich ZTK CSP