202 nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 12.01.2012

12 stycznia br., był dla 202 policjantów pierwszym dniem szkolenia zawodowego podstawowego, które rozpoczęło się w Centrum Szkolenia Policji.

Pierwszy dzień szkolenia to czas przeznaczony na zapoznanie słuchaczy m.in. z przepisami regulującymi ich pobyt w jednostce szkoleniowej, a także z przepisami dotyczącymi warunków odbywania szkoleń zawodowych w Policji. Słuchaczom przedstawiono również ogólną charakterystykę programu, wg którego będzie realizowany proces nauczania.

Jednak najważniejszym wydarzeniem dla wszystkich była uroczystość otwarcia szkolenia. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego, słuchaczy powitał Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka.

Następnie Pełnomocnik Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka podkom. Anna Rybicka-Nowek odczytała, skierowany do słuchaczy, list Komendanta Głównego Policji.

Wykład inauguracyjny na temat etyki zawodowej policjanta oraz znaczenia praw i wolności człowieka w codziennej służbie wygłosił kapelan CSP ks. płk Sławomir Żarski.

W uroczystości uczestniczyli również: Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Pan Piotr Zadrożny, Członek Zarządu Powiatu Legionowskiego Pan Janusz Kubicki, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie nadkom. Robert Stojak, Komendant Straży Miejskiej w Legionowie Pan Ryszard Gawkowski, ks. płk Sławomir Żarski, a także kadra dydaktyczna szkoły.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS