Nasza Mistrzyni

Data publikacji 09.11.2011

Od ponad pół roku, w Centrum Szkolenia Policji przebywa post. Ilona Działa Mistrzyni Świata Seniorów w taekwondo ITF, w kategorii do 58 kg.

Post. Ilona Działa swoją przygodę ze sportem rozpoczęła już jako dziesięciolatka.

Od 2000 roku jest w kadrze narodowej, początkowo w grupie juniorów, od 2004 roku w kadrze seniorów.

Trzykrotna Mistrzyni Europy, od 2005 roku nieprzerwanie Mistrzyni Polski.

Mimo, że treningi zajmują bardzo dużo czasu, Pani Ilona z ochotą angażuje się w pracę z młodzieżą szkolną. Upowszechniane taekwondo oraz zasad obowiązujących w tej sztuce walki stało się jej kolejną pasją.

Tegoroczne osiągnięcia post. Ilony Działa przedstawiają się następująco:

• marzec 2011 r., Mistrzostwa Świata Seniorów – Nowa Zelandia (Wellington)

2. miejsce – indywidualne układy formalne II DAN;

• wrzesień 2011 r., Mistrzostwa Polski Seniorów – Rybnik

1. miejsce – indywidualne układy formalne II DAN;

1. miejsce – drużynowe walki kobiet.

• październik 2011 r., Mistrzostwa Europy Seniorów – Słowacja (Bratysława)

3. miejsce – indywidualne układy formalne II DAN;

1. miejsce – drużynowe walki kobiet.

Post. Ilona Działa jest funkcjonariuszem Policji zatrudnionym w KWP w Lubartowie. Od maja br., uczestniczy w realizowanym w CSP, szkoleniu zawodowym podstawowym SZP-2/11.

Trzymamy kciuki  za Panią Ilonę ponieważ jutro przed nią egzamin końcowy.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych !

Hanna Grochowska

zdj. Roman Majewski WP i zbiory prywatne I. Działa