Przedstawiciele uczelni USA w Zakładzie Kynologii Policyjnej

Data publikacji 16.09.2011

14 września br., przedstawiciele uczelni „Sam Houston State University” z Huntsville w Teksasie mieli okazję podziwiać pokaz tresury psów służbowych zorganizowany w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Przedstawiciele uczelni, w ramach studyjnej wizyty, przebywali w Polsce od 3 do 15 września br. Zainteresowani byli przede wszystkim funkcjonowaniem polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości.

W Zakładzie Kynologii Policyjnej gościom z USA przekazano informacje dotyczące programów nauczania obowiązujących w szkolnictwie policyjnym, a także zaprezentowano pokaz tresury psów służbowych i sprzęt wykorzystywany do pracy z czworonogami.

Delegacja spotkała się z Komendantem Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romanem Stawickim, Zastępcą Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KGP insp. Jackiem Gilem, podinsp. Rafałem Wasiakiem Radcą Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz Kierownikiem ZKP podinsp. Markiem Hańczukiem.

Hanna Grochowska

zdj. A. Przybylik ZKP