Słuchacze Centrum Szkolenia Policji nad Warszawą

Data publikacji 05.07.2011

30 czerwca br., w ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP – 1/11 kp.I pl. 2 mieli możliwość podziwiać Warszawę z lotu ptaka.

Policjanci wraz ze swoimi opiekunami z Zakładu Służby Prewencyjnej mł. asp. Sławomirem Klimaszewskim i st. asp. Mirosławem Ilczukiem udali się na lotnisko Głównego Sztabu Policji Warszawa Bemowo. Tam spotkali się z Naczelnikiem Zarządu Lotnictwa Policji, który przedstawił cele i zadania realizowane przez lotnictwo w Policji.

Słuchacze obejrzeli różne typy maszyn będących na wyposażeniu lotnictwa Policji i poznali ich wykorzystanie do konkretnych działań. Mieli również możliwość zapoznania się z działalnością wieży kontrolnej lotniska.

Następnie pracownicy lotniska omówili procedury związane z bezpieczeństwem lotu.

Zwieńczeniem wizyty były loty śmigłowcem MI 8.

Sławomir Klimaszewski ZSP
zdj. S. Klimaszewski ZSP