Kurs „wodniaków” zakończony! - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs „wodniaków” zakończony!

Data publikacji 20.05.2011

Dziś, grupa 20 słuchaczy ukończyła kurs dla policjantów realizujących zadania służbowe na wodach i terenach przywodnych.

           Funkcjonariusze rozpoczęli naukę jeszcze w roku 2010. W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie brali udział w zajęciach przygotowujących ich do wykonywania specjalistycznych zadań policji na wodach. Blisko 80 godzin spędzili na pływalni, gdzie pod okiem nauczycieli Zakładu Szkoleń Specjalnych nabywali i doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, locji i nawigacji, budowy statków, aby wreszcie w maju wyjechać do Bazy Szkoleniowej Policji w Kalu k. Węgorzewa.

           Poznali tam m.in. praktyczne aspekty prowadzenia małego statku. Na wodach Wielkich Jezior Mazurskich podejmowali, pod okiem nauczycieli, swoje pierwsze interwencje policyjne na wodzie oraz udzielali pomocy osobom i innym jednostkom pływającym, w związku z zaistniałym wypadkiem żeglugowym.

           Nad komfortem pobytu w Bazie Szkoleniowej Policji w Kalu czuwali jej pracownicy, którym za udzielaną pomoc serdecznie dziękujemy!

           Słuchaczom gratulujemy wyników uzyskanych na zakończenie kursu!

 

Robert Rodziewicz – Kierownik ZSS

zdj. Artur Komosiński i Łukasz Długołęcki ZSS