Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

1. Turniej piłki nożnej Służb Mundurowych „Orlik 2012” w Legionowie

Data publikacji 06.10.2010

„Bądź aktywny, podejmuj inicjatywę i walcz do końca” – pod takim hasłem, w minioną sobotę i niedzielę, tj. 2 i 3 października, na płycie boiska Orlik na Osiedlu Piaski w Legionowie, odbył się 1 Turniej piłki nożnej Służb Mundurowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego, Rady Miasta Legionowo oraz dowódcy 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Ryszarda Jabłońskiego.

    W zmaganiach o miano najlepszego zespołu wzięło udział osiem drużyn wystawionych przez: Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (CSP), Komendę Powiatową Policji w Legionowie (KPP), Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie (KP PSP), Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (CSŁiI), Dowództwo 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej (1WDZ), 1 Legionowski Batalion Zaopatrzenia z Legionowa (1LBZaop.), 60 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej (60WDROP), Młodzież Osiedla Piaski (MOP).

    Pomysłodawcami i organizatorami całego przedsięwzięcia byli: płk Józef Dziedzic ze Sztabu Generalnego WP, mjr Krzysztof Karolak z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz gospodarz obiektu sportowego dyrektor Zespołu Szkół w Legionowie, pani Zoja Dąbrowska. Główną ideą turnieju była integracja służb mundurowych, natomiast całej imprezie przyświecały trzy cele:

- popularyzacja piłki nożnej;

- promocja zdrowego i aktywnego trybu życia;

- promocja miasta Legionowo.

    Uczestnicy Turnieju reprezentowali wysoki poziom umiejętności i ducha walki. Piękne słońce i uśmiechnięta, żywo reagująca publiczność, mobilizowały piłkarzy do zaciętej, ale uczciwej rywalizacji. Zawody były emocjonujące i dostarczyły właściwych, sportowych wzorców nie tylko młodej publiczności. Wszyscy byli zgodni, że oprócz wyników liczyła się też dobra zabawa.Rozgrywki okazały się strzałem w dziesiątkę i są na pewno warte powtórzenia.

    W spotkaniu o trzecie i czwarte miejsce wzięły udział zespoły z KP PSP i CSP. Zwyciężyła drużyna KP PSP - 5 : 1.

    Natomiast w finale spotkały się drużyny 60 Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej i Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza. Wygrała drużyna z Olszewnicy stosunkiem bramek 2 : 1.

Turniej rozegrano systemem pucharowym, w wyniku czego poszczególne drużyny zajęłynastępujące miejsca:

 

I           -          60WDROP
II         -          CSŁiI
III        -          KP PSP
IV        -           CSP
V         -          1WDZ
VI        -          1LBZaop.
VII       -          MOP
VIII     -          KPP

    Najlepszym bramkarzem okazał się mjr Sebastian Leszczyński z CSŁiI. Królem strzelców został chor. Tomasz Reksulak z CSŁiI, który strzelił 7 bramek. Najmłodszym zawodnikiem był 16 letni Przemysław Kaczyński z MOP,  natomiast najstarszym okazał się 44 letni chor. sztab. Grzegorz Klęczaj z 60WDRO . Sędzią zawodów był Andrzej Bielarski. Mecz finałowy sędziował mjr rez. Janusz Bocheński.

    Nagrody dla najlepszych zostaną rozdane w ramach obchodów święta 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej 12 października 2010 r. na terenie parku, na Osiedlu Piaski, który tego dnia otrzyma imię „Kościuszkowski”.

Tekst: Piotr Michrowski

Zdjęcia: Grzegorz Litwin