Data publikacji 06.12.2006

To była szczególna wizyta. Dziś z „mikołajkowymi życzeniami” udaliśmy się do Domu Dziecka w Chotomowie. Na policjantów czekała grupa jego małych sympatycznych mieszkańców i ciepłe, serdeczne siostry zakonne. Już za progiem czuliśmy ciepłą świąteczną atmosferę.

zdjęcie„Mikołajki” dzień, na który czeka niecierpliwie chyba każde dziecko. Dlatego właśnie dzisiaj słuchacze i policjanci CSP udali się do chotomowskiego Domu Dziecka z mikołajkowymi życzeniami. Tę wizytę traktujemy szczególnie ciepło. Pragniemy, aby tego dnia wszystkie nasze dzieci były uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe... Zwłaszcza te, które tego ciepła potrzebują najwięcej.

zdjęcieTe wyjątkowe chwile są ważnym elementem edukacji naszych słuchaczy. Praca w jednostkach, do których wrócą po ukończeniu nauki w naszym Centrum będzie wymagała od nich policyjnego profesjonalizmu, zdecydowania, konsekwencji, ale też życzliwości i ciepła w kontaktach z ludźmi. Dlatego też oprócz ogromu wiedzy, jaką muszą opanować zanim wrócą do domów, nasza szkoła tak dużą wagę przywiązuje do prawidłowych postaw, jakich społeczeństwo oczekuje od policjantów oraz do etyki zawodowej.

podinsp. Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS