Wizyta gości z Rostowskiej Szkoły Tresury Psów Do Celów Operacyjno-Tropiących MSW Federacji Rosyjskiej

Data publikacji 19.08.2010

W dniach 18-22.08.2010 r. Centrum Szkolenia Policji gościć będzie delegację przedstawicieli Rostowskiej Szkoły Tresury Psów Do Celów Operacyjno-Tropiących MSW Federacji Rosyjskiej, w skład której wchodzą płk milicji Władimir Georgijewicz Gorbaniew Naczelnika Cyklu Kynologicznego, ppłk milicji Aleksander Wiktorowicz Bindiukow Zastępca Naczelnika Wydziału Dydaktycznego i mjr milicji Gienadij Wasiliewicz Gałkin starszy wykładowca Cykłu Kynologicznego.

Goście zostali powitani w Legionowie w dniu 18 sierpnia 2010 r. przez Komendanta CSP insp. Arkadiusza Brzozowskiego, Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej  podinsp. Marka Hańczuka i Zastępcę Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej nadkom. Sławomira Gwardysa.

Celem wizyty jest zapoznanie delegatów z funkcjonowaniem Centrum Szkolenia Policji, a w szczególności z systemem szkolenia przewodników i tresury psów służbowych, bazą dydaktyczną oraz warunkami socjalno-bytowymi w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach. Goście będą też obserwować zaliczenia końcowe na kursach dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, zapachów narkotyków i dla przewodników psów patrolowo-tropiących.

Renata Cedro

foto Mariusz Mazewski