Seminarium Trójstronne szkół policyjnych

Data publikacji 09.08.2010

Do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przyjechali policjanci z Francji i Niemiec, by uczestniczyć w Seminarium Trójstronnym szkół policyjnych. 28 funkcjonariuszy z trzech państw będzie gościć w murach naszej szkoły do soboty 14 sierpnia.

Celem projektu są międzykulturowe spotkania młodych adeptów Policji z Francji  (Nimes) , Niemiec (Güstrow) i Polski (Legionowo), które opierają się na wzajemnym poznaniu systemów szkolnictwa policyjnego, struktur i organizacji Policji, sposobów podejmowania interwencji, taktyki i techniki działania Policji, jak również poszerzaniu wiedzy o kraju, kulturze o języku krajów partnerskich, poprzez wspólne zajęcia i prezentacje poszczególnych państw.

W tym roku zaszczyt organizacji spotkania przypadł Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Nasi goście będą mieli możliwość m.in. zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z pracą Komendy Stołecznej Policji czy z pracą mniejszych jednostek jak np. Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie. Oprócz tematyki związanej z naszą pracą nie zabraknie elementów programu kulturalnego. Zwiedzanie warszawskiego Starego Miasta czy „Wilczego Szańca” na Mazurach z pewnością urozmaici pobyt naszym kolegom.

mł. asp. Magdalena Błażejak ZSP

Foto: Mariusz Mazewski ZTK